שירותים לבני משפחות

ראשי >שירותים לבני משפחות
 

שם השירות

 למי מיועד

יצירת קשר

 היכן  תאריך נכונות
הרצאתה של דפנה זיס בנושא צוואות טיפוליות   הקישו כאן   8.2017
 

ההורות המיוחדת מאתגרת את הזוגיות שלכם? מכירים מקרוב את האכזבות, הבלבול, חוסר האונים והשחיקה? רוצים בזוגיות חזקה ויציבה עבור המשפחה כולה?

רותי אברהם, יועצת זוגית מנוסה ואמא "מיוחדת", מזמינה אתכם: לקבל כלים להתמודד עם האתגרים, לחזק את עבודת הצוות ולבנות איי אהבה יציבים בתוך הזוגיות.

 

   

לקביעת פגישה: 052-8630065

ruthy@global-report.com

לחברי קהילת קשר: 10% הנחה ל-5 מפגשים ראשונים

 קליניקה בירושלים.  
 קשר - מפגשי יעוץ בנושא מערכת החינוך - מפגשי יעוץ אישיים בחינם, בנושאים הקשורים בילד ובמערכת החינוך, ע"י סטודנטיות ממכללת לוינסקי בשת"פ ארגון קשר, בהדרכתן של גב' שרה און וד"ר דינה ורדי. לפרטים: דורינה 03-5282518, telaviv@mrkesher.org.il . להמשך..        
בחודשים האחרונים החל שיתוף פעולה מבורך בין עמותת אפי ו"המרכז הישראלי לביבליותרפיה" במסגרתו נפתחה במשרדי העמותה בתל אביב סדנת ביבליותרפיה ייחודית להורים לילדים עם אספרגר/ילדים על הצד הגבוה של הספקטרום האוטיסטי.
ביבליותרפיה היא שיטת טיפול באמנות הנעזרת בתהליכים של קריאה וכתיבה המאפשרים היכרות, הבנה ועיבוד של הסיפור האישי של כל אחד מאיתנו.
במהלך הסדנה ההורים נפגשים, מדברים ומשתפים את סיפורם עם הורים נוספים דרך השימוש בביבליותרפיה.
בהמשך לתהליך המעמיק והמיוחד שנוצר במפגשים הוחלט על פתיחת מחזור נוסף של הסדנה. פרטים על סדנה נוספת והרשמה בקובץ המצורף.
  פרטי ההתקשרות מופיעים כאן.   משרדי עמותת אפי, דיזינגוף 253, ת"א  3.2014
הורים יקרים, האם אתם מוצאים את עצמכם אובדי עצות וחסרי ידע מקצועי, אל מול אינטראקציות רבות עם אנשי מקצוע ועם מערכת חינוכית סבוכה ולא תמיד ברורה? האם אתם רוצים להכיר ולהתמצא במשאבים ובשירותים הקיימים במערכת החינוך,לבחור בין חלופות, ולקבל תמיכה, ליווי ויעוץ העונים לצורכי הילד?
סניף קשר תל אביב והמרכז מזמין אתכם למפגשי יעוץ אישיים בנושאים הקשורים בילדכם ובמערכת החינוך.
השרות ניתן ע"י סטודנטיות ממכללת לוינסקי, הלומדות בקורס הכשרה למנהלי תיק טיפול בחינוך (case manager ) במסגרת שת"פ עם ארגון קשר.
תהליך הליווי יתבצע בהדרכתן של גב' שרה און וד"ר דינה ורדי, מנהלות תכנית ההכשרה, מומחיות בתחום החינוך המיוחד, מנהלות בתי ספר לשעבר, מפקחות במשרד החינוך, עם ניסיון בתפקידי יו"ר ועדות השמה וערר.
משפחות שיפנו, יוכלו לקבל בין 3-5 מפגשים בני שעה וחצי כל אחד ובהתאם לצורכיהן.
השרות ללא תשלום.
הורים
דורינה בטלפון:
03-5282518, או במייל telaviv@mrkesher.org.il
המפגשים יתקיימו, בתל אביב בתיאום טלפוני מראש.  3.2014
אנו שמחים לבשר שצוות המשפטנים בקליניקה המשפטית בבר אילן, חזרו לייעץ בפורום המומחים של קשר באתר המידע "מקום מיוחד". הקליניקה, הפועלת בתוך הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן, מעניקה ייעוץ, מידע וסיוע משפטי לאנשים בעלי מוגבלויות, לצורך מיצוי הזכויות הקשורות במוגבלות. הסיוע ניתן על ידי עורכי דין וסטודנטים למשפטים המשתתפים בקליניקה.  בהזדמנות זו נזכיר, כי פורום המומחים של קשר התרחב השנה ולצד הקליניקה המשפטית, מייעצים בפורום גם המומחים הבאים:
פרופ' ברוריה בן זאב, פרופ' יונתה לוי, בלהה אשר, צוות המומחים של אגודת ניצן  עו"ד נוגה בוזגלו, משרד עוה"ד גוטגליק – שיפמן, גל נאור ולימור ברן ממכון שיחה, רוני בכר. 
פורום המומחים הינו עוד שרות של ארגון קשר, שמטרתו להנגיש המידע עד אליכם למחשב ולסייע במענה לשאלות שונות. פורום המומחים מתנהל באתר המידע של קשר ומטח – "מקום מיוחד" ולצידו פועל גם פורום להורים.
 בני משפחה  "מקום מיוחד"  פניה בפורום באינטרנט   3.2014
הורים יקרים! נכון שתמיד רציתם למצוא את הזמן גם לילד עם הצרכים הפחות מיוחדים...?
שמי בת חן תם ואני סטודנטית שנה ג' לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן. אני עושה את הכשרתי המעשית בסניף קשר בת"א ובחודש הקרוב אפתח קבוצת תמיכה ושיתוף עבור הורים מיוחדים, יחד עם אסנת חלפון, מנחת קבוצות ואימא מיוחדת.
אנו מעוניינות שהקבוצה תעסוק דווקא באח של בנכם המיוחד, הילד 'הרגיל'. בהתמודדויות, בדינמיקה השונה, בהתייחסות, בתחושות שלכם ועוד.
הקבוצה תכלול 12 מפגשים, שיתקיימו אחת לשבוע בשעות הערב בסניף ת"א.
נותרו עוד מספר מקומות, אנא צרו קשר בהקדם על מנת לשמוע פרטים נוספים ולהצטרף.
אנחנו מאמינות שלקבוצה יש כוח מחזק ומרפא ומחכות לראות את זה קורה, יחד איתכם!   
 אחים  03-5282518 או batchen.kesher@gmail.com       הקבוצה תכלול 12 מפגשים, שיתקיימו אחת לשבוע בשעות הערב בסניף ת"א.  2.2014
מידע על זכויות, ייעוץ ואוזן קשבת למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים - "הורים בקשר"  משפחות      2.2014
נפתחת קבוצת לימוד והעצמה להורים לילדים על ספקטרום האוטיזם
המנחות: מור אלון, תואר שני בחינוך מיוחד, עם התמחות באוטיזם, מנחת קבוצות מוסמכת ומאמנת אישית. דינה קדם, תואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם, מדריכת מורים בחינוך המיוחד, מנחת קבוצות
משך הסדנא: 10 מפגשים, אחת לשבוע בימי רביעי בשעה 20:30
מועד פתיחה: פברואר, 2014
 הורים ד"ר עירית כהן
מנהלת מכון שילת לאבחון, יעוץ וטיפול
מושב בית עובד
08-9400065
 מכון שילת  1.2014
מתי יצא לכם לאחרונה לשבת עם הילד שלכם, אחד על אחד ובאמת לדבר על הכל?? התמודדות במשפחה, שאחד מחבריה הוא ילד עם צרכים מיוחדים, מקרינה על כל אחד מחברי המשפחה והקשיים, שחווה כל אחד מהם, משפיעים על התא המשפחתי כולו. אנו מציעים לכם לקחת רגע זמן משפחה ולבחור בין שני סוגי מפגשים:
טיפול דיאדי -  טיפול של צמד אמא עם ילד, או אבא עם ילד. טיפול דיאדי מתאים לילדים, החווים קשיים והפרעות בתחומים שונים. חרדות, התפרצויות זעם, הפרעות התנהגות, קשיים בתקשורת בינאישית, סגירות יתר ועוד. במהלך המפגש הדיאדי יכול ההורה, תוך  כדי אינטראקציה עם ילדו בזמן אמת, להבין טוב יותר את צרכיו, את עולמו הפנימי, וכיצד ניתן ליצור דרכי תקשורת הולמות ויעילות יותר...                                               טיפול משפחתי הוא טיפול פסיכולוגי, הכולל את המשפחה כולה, או את חלק מחבריה. טיפול זה הוא בדרך כלל קצר מועד 10 -20 פגישות וממוקד בהשגת המטרות, אשר הוצבו על ידי המשפחה והמטפל. הטיפול מתמקד בכוחות החיוביים של המשפחה ונובע מהאמונה, שמשפחה היא מערכת תמיכה רגשית ותפקודית בעלת עצמה רבה.
 
על המטפלת נילי רז פילוסוף- פסיכותרפיסטית ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. נשואה ואם לשנים סבתא לנכדים. סבתא לנכד מיוחד. נילי היא מוסמכת אוניברסיטת תל אביב בייעוץ חינוכי, בוגרת מכון שינוי בטיפול זוגי ומשפחתי, בוגרת לימודי פסיכותרפיה בבית הספר ללימודי המשך בפסיכותרפיה של האוניברסיטה העברית בירושלים.
 
עלות: 120 ש"ח מפגש (למשפחות המתקשות לשלם תינתן הנחה) 
 
 טיפול משפחתי - לכל בני המשפחה, טיפול דיאדי -  לזוג הורה-ילד סניף קשר תל אביב, דורינה – 03-5282518 או נילי רז 050-7639322 המפגשים יתקיימו בסניף קשר תל אביב, או בקליניקה באבן יהודה  1.2014
ארגון קשר, בסיוע קרן ג'נסיס, לקח על עצמו להרחיב את התמיכה והליווי של משפחות עולים דוברי רוסית להן ילדים עם צרכים מיוחדים, להפגיש אותם עם הורים אחרים כמותם,במפגש אישי, ובחיבור לקהילת קשר. 
למידע נוסף והזמנה בשפה הרוסית הקש כאן.
 משפחות עולים דוברי רוסית לרדה חן, רפרנטית עולים אי-מייל:olimkesher@gmail.com   סניפי קשר  12.2013
נפתחת קבוצת למידה והעצמה להורים לילדים על ספקטרום האוטיזם במכון שילת, במושב בית עובד.
המנחות: דינה קדם, תואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם, מורה ומדריכה בחינוך המיוחד ומנחת קבוצות. מור אלון, תואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם, מנחת קבוצות, מאמנת אישית.
 הורים  
לפרטים והרשמה: ד"ר עירית כהן, מנהלת מכון שילת טל': 08-9400065  
דוא"ל: shilat@shilat-home.co.il    אתר: www.shilat-home.co.il
לפרטים נוספים על הקורס ומספרי טלפון של המנחות לחץ כאן 
 במכון שילת, במושב בית עובד.  12.2013
 
אם אתם מחפשים אוזן קשבת, מקום משמעותי לדבר בו ולשתף, אנחנו כאן.
 
סניף קשר ת"א מציע פגישות פרטניות שבועיות לבני משפחות מיוחדים (הורים, אחים, סבים).
הליווי  יינתן על-ידי סטודנטים לעבודה סוציאלית המקבלים הדרכה מעו"ס מוסמכת.
מטרת הפגישות שיתוף, הקשבה, אוזן קשבת וסיוע בהתמודדות היומיומית.
הפגישות יתקיימו פעם בשבוע בימי שלישי או חמישי בתיאום אישי.
 הורים, אחים, סבים  נשמח שתצרו קשר בטלפון: 03-5282518
 סניף קשר תל אביב והמרכז.
הפגישות יתקיימו פעם בשבוע בימי שלישי או חמישי בתיאום אישי
 12.2013
 
אם אתם מתלבטים לגבי מידת ההתאמה של המסגרת הנוכחית לילדיכם,חושבים כבר להתכונן לוועדות ההשמה,או שיש לכם כל שאלה בקשר למסגרות החינוכיות האופציונאליות לעתיד ילדכם...
 
סניף קשר תל אביב והמרכז מציע מפגש עם בלהה אשר, מומחית בחינוך מיוחד. בתפקידה האחרון ניהלה בלהה את מתי"א חפר שרון, שם עבדה ישירות עם משרד החינוך,עם רשויות מקומיות ואזוריות,עם מנהלי בתי ספר, מחנכים, מורות שילוב, גננות, שירותים פסיכולוגיים, הורים ועוד. בנוסף, הקימה וניהלה מרכז אבחוני טיפולי -משכ"ל הוד השרון, הכשירה מטפלים במסגרות מוגבלות שכלית התפתחותית ושמשה כמחנכת בבי"ס לחינוך מיוחד. כמו-כן, שימשה בלהה כמאבחנת ליקויי למידה, כחלק מאבחון כולל בצוות המרכז להתפתחות הילד. 
 
המפגשים יתקיימו בימי רביעי, בין השעות 10:30-13:00, בתיאום מראש, בסניף קשר תל אביב והמרכז. המפגשים הנם אישיים ויארכו חצי שעה. הייעוץ אינו כרוך בתשלום.
 
לפרטים נוספים פנו לסניף קשר תל אביב והמרכז בטלפון:03-5282518
 הורים  לפרטים נוספים פנו לשרון מישקובסקי בטלפון: 03-5282518
 סניף קשר תל אביב והמרכז
בימי רביעי, בין השעות 10:30-13:00, בתיאום מראש
 12.2013
במרכז ״מראות״,  ביחידה להתפתחות הילד בבי"ח "דנה-דואק" לילדים,  נפתחה קבוצת הדרכה ייחודית להורים המונחית על ידי ד"ר חגית נגר-שמעוני, מנהלת מרכז "מראות" ואיל עציוני, פסיכולוג קליני.
הקבוצה מתקיימת בכל יום שלישי בשעה 16:00 ועוסקת במענה לקשיים השונים עימם מתמודדים הורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי .
 הורים ניתן להגיע ולהירשם במזכירות המכון להתפתחות הילד  תמורת טופס 17 או בתשלום תעריף משרד הבריאות, בטלפון: 03-5171506    11.2013
בית אחד בשרון - קבוצות הורים לילדי גן בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה עם קשיי ויסות ובעיות התנהגות (מצורף עלון Incredible Years) הורים לילדים בגילאי 4-6 טלפון מס. 03-7339347
מייל: aitehad.keshet@gmail.com
רחוב דוד המלך 7, כפר סבא  10.2013
 
הורים להורים  –בסניף קשר חיפה והצפון הורים לילדים מיוחדים, אנחנו איתכם ברגע הזה ! אם אתם לא רוצים להיות לבד ברגע הזה, אם אתם רוצים להיות עם מישהו שיודע מה עובר עליכם ומה אתם חווים... צרו איתנו קשר ! להזמנה הקש כאןאנו מזמינים למפגש אישי עם הורים שיש להם הרבה מקום בלב ורוצים להיות איתכם ברגע הזה. הליווי הינו אישי ,מוגבל במספר מפגשים, מקום המפגש יתואם איתכם ואינו כרוך בתשלום. מחכים לכם, ההורים המלווים וצוות ברגע הזה , קשר -חיפה והצפון
 הורים  
לפרטים נוספים מוזמנים לפנות לקשר, סניף חיפה והצפון:
טלפון:  04-8596439 או בדוא"ל: baregahaze.kesher@gmail.com
 חיפה 5.2013
 
מתארגנת קבוצת הורים בהנחיית שתי עובדות סוציאליות בעמותת אפי - אספרגר ישראל. מטרות הקבוצה: 
  • מתן לגיטימציה לבעיות ולקשיים המשותפים וליצור להורים קבוצת השתייכות.
  • מתן מרחב לביטוי המחשבות והרגשות המתלווים לבעיות המשותפות.
  • עיבוד רגשי ואינטלקטואלי של קשיים,בעיות ונושאים הקשורים להורים במילוי תפקידם כהורים לילד חריג.
הורים  effie.israel@gmail.com משרדי עמותת אפי - תל אביב  3.2013
מתארגנת קבוצה של הורים לילדים על הספקטרום, בתפקוד גבוה, כיתות ה-ו באזור הגליל העליון: קרית שמונה, מטולה, גולן, מרום הגליל.
 
הורים  גלית, 052-8889841.  באזור הגליל העליון  3.2013
 

בית איזי שפירא

קבוצה למבוגרים שהם אחים, סבים וסבתות, או בני משפחה אחרים, לילדים או בוגרים עם צרכים מיוחדים.
אחים, סבים וסבתות, או בני משפחה אחרים  
מיטל - מזכירת המרכז  
טל' 09-7701222
MeitalR@beitissie.org.il
 
לפרוספקט הקבוצות הקש כאן.
בית איזי שפירא, רחוב איזי שפירא, רעננה 12.2012
ליווי פרטני בסניף תל אביב והמרכז
מרגישים שאתם זקוקים לאוזן קשבת, לפרוק? להתייעץ? לדבר עם מישהו, שילווה אתכם בתקופה המסוימת הזו בשיחות ובהקשבה?
 
סניף קשר תל אביב והמרכז מזמין אתכם, הורים יקרים, לקבל ליווי של סטודנטיות לעבודה סוציאלית, המביאות איתן ידע, ליווי מקצועי ובעיקר הרבה רצון ומוטיבציה להיות כאן בשבילכם.
 
הורים
 
בטלפון  03-5282518 או בדוא"ל
סניף קשר תל אביב 11.2012
 
הורים יקרים,
הילד שלכם נמצא בצומת דרכים במערכת החינוך? עולה לכיתה א? עובר לחטיבה?
עומדים בפני ועדת השמה ומתלבטים איזו מסגרת חינוכית תיתן את המיטב לילדה שלכם? מתלבטים בין שילוב, למסגרת חינוך מיוחד?
מפגש עם בלהה אשר, מומחית בחינוך מיוחד
בתפקידה האחרון ניהלה בלהה את מתי"א חפר שרון, שם עבדה ישירות עם משרד החינוך, עם רשויות מקומיות ואזוריות, עם מנהלי בתי ספר, מחנכים, מורות שילוב, גננות , שירותים פסיכולוגיים, הורים ועוד. בנוסף, הקימה וניהלה מרכז אבחוני טיפולי -משכ"ל הוד השרון, הכשירה מטפלים במסגרות מוגבלות שכלית התפתחותית
ושימשה כמחנכת בבי"ס לחינוך מיוחד. כמו כן, שימשה בלהה כמאבחנת ליקויי למידה, כחלק מאבחון כולל בצוות המרכז להתפתחות הילד.
 
המפגשים יתקיימו בימי רביעי בתיאום מראש, בסניף קשר תל אביב והמרכז.
המפגשים הינם אישיים ויארכו חצי שעה.
 הורים לפרטים נוספים פנו לשרון מישקובסקי בטלפון: 03-5282518  סניף קשר תל אביב והמרכז  3.2012
ליווי רגשי לבני המשפחה המיוחדת

המציאות המורכבת של משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, עשוייה להשפיע על כל החברים במשפחה, על מערכות היחסים בתוכה ועל חיי היומיום שלה.

בני משפחה יקרים,

אנו מציעים לכם מקום וזמן שלכם, בו תקבלו ליווי רגשי ותמיכה אישית או זוגית. כל זאת, מאנשי מקצוע, שהינם מומחים בטיפול ותמיכה רגשית .

הליווי ינתן על ידי עובד חזן, עובד סוציאלי קליני  (M.S.W), פסיכותרפיסט ומומחה במצבי לחץ וטראומה. 
תשלום מסובסד של 200 ש"ח לפגישה 
משפחות

מנהלת סניף קשר תל אביב והמרכז, שרון מישקובסקי. 

טלפון: 03-5274767  מייל:
 בסניף קשר ת"א, רחוב מרכז בעלי המלאכה 40  1.11.12
קב' צילום לאחים באמצעות פוטותראפיה
הקב' תועבר ע"י דודו פריד, מ"נגיעות אור",בעל ניסיון רב בקב' נוער וגישה אישית ערכית של העצמה , מקום לביטוי והכלה באמצעי כל כך מסקרן וייחודי - המצלמה והצילום.
דודו בעצמו, תושב רחובות ואב מיוחד.
 
הקבוצה תפתח ביום ב' 5.11.12 בשעה 16:00, ותתארח במתנ"ס "תקוותנו" רח' הרצל 108 רחובות.
יתקיימו 12 מפגשים בני שעתיים. הקב' מיועדת לאחים לילדים עם צרכים מיוחדים, בגילאי 13-17.
 
אין צורך להצטייד במצלמות - אלא אם לילדכם רצון להשתמש במצלמתו האישית.
הקורס מסובסד, ע"י השותפים שהזכרנו בראשית המייל - ואנו מודים על כך מאוד!!
 
השתתפות עצמית: 250 ש"ח לכל הקורס
 
כפי שתיווכחו, לצד התהליך הקבוצתי התראפי - ילדיכם יזכו לקורס מקצועי ומעניין שיאפשר להם להביא את שיבקשו לבטא בצורה הטובה והראויה ביותר. 
 אחים הרשמה במייל horim.kehila@gmail.com 
 
לשאלות נוספות ניתן לפנות לתמר גבע
 052-5531211
במתנ"ס "תקוותנו" רחהרצל 108 רחובות.  1.11.12
 
מרכז "מפתח" - מרכז פיתוח תקשורת חברתית בקהילהלאתר המרכז.
הדרה - הפרדה - שילוב - הכלה: מצאו את ההבדלים. 4 מפגשים בהנחיית ד"ר חגית גור זיו. ללא תשלום. פרטים נוספים.
הורים  

ד"ר חגית גור זיו, סמינר הקיבוצים.

טלפון: 0543204240

מייל:

haggithgor@gmail.com
מפת"ח ומעורבות קהילתית:
בן גוריון 41 בני ברק (גבול ר"ג)
 1.1.13
 

שם השירות

 למי מיועד

יצירת קשר

 היכן  תאריך נכונות
הרצאתה של דפנה זיס בנושא צוואות טיפוליות   הקישו כאן   8.2017
 

ההורות המיוחדת מאתגרת את הזוגיות שלכם? מכירים מקרוב את האכזבות, הבלבול, חוסר האונים והשחיקה? רוצים בזוגיות חזקה ויציבה עבור המשפחה כולה?

רותי אברהם, יועצת זוגית מנוסה ואמא "מיוחדת", מזמינה אתכם: לקבל כלים להתמודד עם האתגרים, לחזק את עבודת הצוות ולבנות איי אהבה יציבים בתוך הזוגיות.

 

   

לקביעת פגישה: 052-8630065

ruthy@global-report.com

לחברי קהילת קשר: 10% הנחה ל-5 מפגשים ראשונים

 קליניקה בירושלים.  
 קשר - מפגשי יעוץ בנושא מערכת החינוך - מפגשי יעוץ אישיים בחינם, בנושאים הקשורים בילד ובמערכת החינוך, ע"י סטודנטיות ממכללת לוינסקי בשת"פ ארגון קשר, בהדרכתן של גב' שרה און וד"ר דינה ורדי. לפרטים: דורינה 03-5282518, telaviv@mrkesher.org.il . להמשך..        
בחודשים האחרונים החל שיתוף פעולה מבורך בין עמותת אפי ו"המרכז הישראלי לביבליותרפיה" במסגרתו נפתחה במשרדי העמותה בתל אביב סדנת ביבליותרפיה ייחודית להורים לילדים עם אספרגר/ילדים על הצד הגבוה של הספקטרום האוטיסטי.
ביבליותרפיה היא שיטת טיפול באמנות הנעזרת בתהליכים של קריאה וכתיבה המאפשרים היכרות, הבנה ועיבוד של הסיפור האישי של כל אחד מאיתנו.
במהלך הסדנה ההורים נפגשים, מדברים ומשתפים את סיפורם עם הורים נוספים דרך השימוש בביבליותרפיה.
בהמשך לתהליך המעמיק והמיוחד שנוצר במפגשים הוחלט על פתיחת מחזור נוסף של הסדנה. פרטים על סדנה נוספת והרשמה בקובץ המצורף.
  פרטי ההתקשרות מופיעים כאן.   משרדי עמותת אפי, דיזינגוף 253, ת"א  3.2014
הורים יקרים, האם אתם מוצאים את עצמכם אובדי עצות וחסרי ידע מקצועי, אל מול אינטראקציות רבות עם אנשי מקצוע ועם מערכת חינוכית סבוכה ולא תמיד ברורה? האם אתם רוצים להכיר ולהתמצא במשאבים ובשירותים הקיימים במערכת החינוך,לבחור בין חלופות, ולקבל תמיכה, ליווי ויעוץ העונים לצורכי הילד?
סניף קשר תל אביב והמרכז מזמין אתכם למפגשי יעוץ אישיים בנושאים הקשורים בילדכם ובמערכת החינוך.
השרות ניתן ע"י סטודנטיות ממכללת לוינסקי, הלומדות בקורס הכשרה למנהלי תיק טיפול בחינוך (case manager ) במסגרת שת"פ עם ארגון קשר.
תהליך הליווי יתבצע בהדרכתן של גב' שרה און וד"ר דינה ורדי, מנהלות תכנית ההכשרה, מומחיות בתחום החינוך המיוחד, מנהלות בתי ספר לשעבר, מפקחות במשרד החינוך, עם ניסיון בתפקידי יו"ר ועדות השמה וערר.
משפחות שיפנו, יוכלו לקבל בין 3-5 מפגשים בני שעה וחצי כל אחד ובהתאם לצורכיהן.
השרות ללא תשלום.
הורים
דורינה בטלפון:
03-5282518, או במייל telaviv@mrkesher.org.il
המפגשים יתקיימו, בתל אביב בתיאום טלפוני מראש.  3.2014
אנו שמחים לבשר שצוות המשפטנים בקליניקה המשפטית בבר אילן, חזרו לייעץ בפורום המומחים של קשר באתר המידע "מקום מיוחד". הקליניקה, הפועלת בתוך הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן, מעניקה ייעוץ, מידע וסיוע משפטי לאנשים בעלי מוגבלויות, לצורך מיצוי הזכויות הקשורות במוגבלות. הסיוע ניתן על ידי עורכי דין וסטודנטים למשפטים המשתתפים בקליניקה.  בהזדמנות זו נזכיר, כי פורום המומחים של קשר התרחב השנה ולצד הקליניקה המשפטית, מייעצים בפורום גם המומחים הבאים:
פרופ' ברוריה בן זאב, פרופ' יונתה לוי, בלהה אשר, צוות המומחים של אגודת ניצן  עו"ד נוגה בוזגלו, משרד עוה"ד גוטגליק – שיפמן, גל נאור ולימור ברן ממכון שיחה, רוני בכר. 
פורום המומחים הינו עוד שרות של ארגון קשר, שמטרתו להנגיש המידע עד אליכם למחשב ולסייע במענה לשאלות שונות. פורום המומחים מתנהל באתר המידע של קשר ומטח – "מקום מיוחד" ולצידו פועל גם פורום להורים.
 בני משפחה  "מקום מיוחד"  פניה בפורום באינטרנט   3.2014
הורים יקרים! נכון שתמיד רציתם למצוא את הזמן גם לילד עם הצרכים הפחות מיוחדים...?
שמי בת חן תם ואני סטודנטית שנה ג' לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן. אני עושה את הכשרתי המעשית בסניף קשר בת"א ובחודש הקרוב אפתח קבוצת תמיכה ושיתוף עבור הורים מיוחדים, יחד עם אסנת חלפון, מנחת קבוצות ואימא מיוחדת.
אנו מעוניינות שהקבוצה תעסוק דווקא באח של בנכם המיוחד, הילד 'הרגיל'. בהתמודדויות, בדינמיקה השונה, בהתייחסות, בתחושות שלכם ועוד.
הקבוצה תכלול 12 מפגשים, שיתקיימו אחת לשבוע בשעות הערב בסניף ת"א.
נותרו עוד מספר מקומות, אנא צרו קשר בהקדם על מנת לשמוע פרטים נוספים ולהצטרף.
אנחנו מאמינות שלקבוצה יש כוח מחזק ומרפא ומחכות לראות את זה קורה, יחד איתכם!   
 אחים  03-5282518 או batchen.kesher@gmail.com       הקבוצה תכלול 12 מפגשים, שיתקיימו אחת לשבוע בשעות הערב בסניף ת"א.  2.2014
מידע על זכויות, ייעוץ ואוזן קשבת למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים - "הורים בקשר"  משפחות      2.2014
נפתחת קבוצת לימוד והעצמה להורים לילדים על ספקטרום האוטיזם
המנחות: מור אלון, תואר שני בחינוך מיוחד, עם התמחות באוטיזם, מנחת קבוצות מוסמכת ומאמנת אישית. דינה קדם, תואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם, מדריכת מורים בחינוך המיוחד, מנחת קבוצות
משך הסדנא: 10 מפגשים, אחת לשבוע בימי רביעי בשעה 20:30
מועד פתיחה: פברואר, 2014
 הורים ד"ר עירית כהן
מנהלת מכון שילת לאבחון, יעוץ וטיפול
מושב בית עובד
08-9400065
 מכון שילת  1.2014
מתי יצא לכם לאחרונה לשבת עם הילד שלכם, אחד על אחד ובאמת לדבר על הכל?? התמודדות במשפחה, שאחד מחבריה הוא ילד עם צרכים מיוחדים, מקרינה על כל אחד מחברי המשפחה והקשיים, שחווה כל אחד מהם, משפיעים על התא המשפחתי כולו. אנו מציעים לכם לקחת רגע זמן משפחה ולבחור בין שני סוגי מפגשים:
טיפול דיאדי -  טיפול של צמד אמא עם ילד, או אבא עם ילד. טיפול דיאדי מתאים לילדים, החווים קשיים והפרעות בתחומים שונים. חרדות, התפרצויות זעם, הפרעות התנהגות, קשיים בתקשורת בינאישית, סגירות יתר ועוד. במהלך המפגש הדיאדי יכול ההורה, תוך  כדי אינטראקציה עם ילדו בזמן אמת, להבין טוב יותר את צרכיו, את עולמו הפנימי, וכיצד ניתן ליצור דרכי תקשורת הולמות ויעילות יותר...                                               טיפול משפחתי הוא טיפול פסיכולוגי, הכולל את המשפחה כולה, או את חלק מחבריה. טיפול זה הוא בדרך כלל קצר מועד 10 -20 פגישות וממוקד בהשגת המטרות, אשר הוצבו על ידי המשפחה והמטפל. הטיפול מתמקד בכוחות החיוביים של המשפחה ונובע מהאמונה, שמשפחה היא מערכת תמיכה רגשית ותפקודית בעלת עצמה רבה.
 
על המטפלת נילי רז פילוסוף- פסיכותרפיסטית ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. נשואה ואם לשנים סבתא לנכדים. סבתא לנכד מיוחד. נילי היא מוסמכת אוניברסיטת תל אביב בייעוץ חינוכי, בוגרת מכון שינוי בטיפול זוגי ומשפחתי, בוגרת לימודי פסיכותרפיה בבית הספר ללימודי המשך בפסיכותרפיה של האוניברסיטה העברית בירושלים.
 
עלות: 120 ש"ח מפגש (למשפחות המתקשות לשלם תינתן הנחה) 
 
 טיפול משפחתי - לכל בני המשפחה, טיפול דיאדי -  לזוג הורה-ילד סניף קשר תל אביב, דורינה – 03-5282518 או נילי רז 050-7639322 המפגשים יתקיימו בסניף קשר תל אביב, או בקליניקה באבן יהודה  1.2014
ארגון קשר, בסיוע קרן ג'נסיס, לקח על עצמו להרחיב את התמיכה והליווי של משפחות עולים דוברי רוסית להן ילדים עם צרכים מיוחדים, להפגיש אותם עם הורים אחרים כמותם,במפגש אישי, ובחיבור לקהילת קשר. 
למידע נוסף והזמנה בשפה הרוסית הקש כאן.
 משפחות עולים דוברי רוסית לרדה חן, רפרנטית עולים אי-מייל:olimkesher@gmail.com   סניפי קשר  12.2013
נפתחת קבוצת למידה והעצמה להורים לילדים על ספקטרום האוטיזם במכון שילת, במושב בית עובד.
המנחות: דינה קדם, תואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם, מורה ומדריכה בחינוך המיוחד ומנחת קבוצות. מור אלון, תואר שני בחינוך מיוחד עם התמחות באוטיזם, מנחת קבוצות, מאמנת אישית.
 הורים  
לפרטים והרשמה: ד"ר עירית כהן, מנהלת מכון שילת טל': 08-9400065  
דוא"ל: shilat@shilat-home.co.il    אתר: www.shilat-home.co.il
לפרטים נוספים על הקורס ומספרי טלפון של המנחות לחץ כאן 
 במכון שילת, במושב בית עובד.  12.2013
 
אם אתם מחפשים אוזן קשבת, מקום משמעותי לדבר בו ולשתף, אנחנו כאן.
 
סניף קשר ת"א מציע פגישות פרטניות שבועיות לבני משפחות מיוחדים (הורים, אחים, סבים).
הליווי  יינתן על-ידי סטודנטים לעבודה סוציאלית המקבלים הדרכה מעו"ס מוסמכת.
מטרת הפגישות שיתוף, הקשבה, אוזן קשבת וסיוע בהתמודדות היומיומית.
הפגישות יתקיימו פעם בשבוע בימי שלישי או חמישי בתיאום אישי.
 הורים, אחים, סבים  נשמח שתצרו קשר בטלפון: 03-5282518
 סניף קשר תל אביב והמרכז.
הפגישות יתקיימו פעם בשבוע בימי שלישי או חמישי בתיאום אישי
 12.2013
 
אם אתם מתלבטים לגבי מידת ההתאמה של המסגרת הנוכחית לילדיכם,חושבים כבר להתכונן לוועדות ההשמה,או שיש לכם כל שאלה בקשר למסגרות החינוכיות האופציונאליות לעתיד ילדכם...
 
סניף קשר תל אביב והמרכז מציע מפגש עם בלהה אשר, מומחית בחינוך מיוחד. בתפקידה האחרון ניהלה בלהה את מתי"א חפר שרון, שם עבדה ישירות עם משרד החינוך,עם רשויות מקומיות ואזוריות,עם מנהלי בתי ספר, מחנכים, מורות שילוב, גננות, שירותים פסיכולוגיים, הורים ועוד. בנוסף, הקימה וניהלה מרכז אבחוני טיפולי -משכ"ל הוד השרון, הכשירה מטפלים במסגרות מוגבלות שכלית התפתחותית ושמשה כמחנכת בבי"ס לחינוך מיוחד. כמו-כן, שימשה בלהה כמאבחנת ליקויי למידה, כחלק מאבחון כולל בצוות המרכז להתפתחות הילד. 
 
המפגשים יתקיימו בימי רביעי, בין השעות 10:30-13:00, בתיאום מראש, בסניף קשר תל אביב והמרכז. המפגשים הנם אישיים ויארכו חצי שעה. הייעוץ אינו כרוך בתשלום.
 
לפרטים נוספים פנו לסניף קשר תל אביב והמרכז בטלפון:03-5282518
 הורים  לפרטים נוספים פנו לשרון מישקובסקי בטלפון: 03-5282518
 סניף קשר תל אביב והמרכז
בימי רביעי, בין השעות 10:30-13:00, בתיאום מראש
 12.2013
במרכז ״מראות״,  ביחידה להתפתחות הילד בבי"ח "דנה-דואק" לילדים,  נפתחה קבוצת הדרכה ייחודית להורים המונחית על ידי ד"ר חגית נגר-שמעוני, מנהלת מרכז "מראות" ואיל עציוני, פסיכולוג קליני.
הקבוצה מתקיימת בכל יום שלישי בשעה 16:00 ועוסקת במענה לקשיים השונים עימם מתמודדים הורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי .
 הורים ניתן להגיע ולהירשם במזכירות המכון להתפתחות הילד  תמורת טופס 17 או בתשלום תעריף משרד הבריאות, בטלפון: 03-5171506    11.2013
בית אחד בשרון - קבוצות הורים לילדי גן בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה עם קשיי ויסות ובעיות התנהגות (מצורף עלון Incredible Years) הורים לילדים בגילאי 4-6 טלפון מס. 03-7339347
מייל: aitehad.keshet@gmail.com
רחוב דוד המלך 7, כפר סבא  10.2013
 
הורים להורים  –בסניף קשר חיפה והצפון הורים לילדים מיוחדים, אנחנו איתכם ברגע הזה ! אם אתם לא רוצים להיות לבד ברגע הזה, אם אתם רוצים להיות עם מישהו שיודע מה עובר עליכם ומה אתם חווים... צרו איתנו קשר ! להזמנה הקש כאןאנו מזמינים למפגש אישי עם הורים שיש להם הרבה מקום בלב ורוצים להיות איתכם ברגע הזה. הליווי הינו אישי ,מוגבל במספר מפגשים, מקום המפגש יתואם איתכם ואינו כרוך בתשלום. מחכים לכם, ההורים המלווים וצוות ברגע הזה , קשר -חיפה והצפון
 הורים  
לפרטים נוספים מוזמנים לפנות לקשר, סניף חיפה והצפון:
טלפון:  04-8596439 או בדוא"ל: baregahaze.kesher@gmail.com
 חיפה 5.2013
 
מתארגנת קבוצת הורים בהנחיית שתי עובדות סוציאליות בעמותת אפי - אספרגר ישראל. מטרות הקבוצה: 
  • מתן לגיטימציה לבעיות ולקשיים המשותפים וליצור להורים קבוצת השתייכות.
  • מתן מרחב לביטוי המחשבות והרגשות המתלווים לבעיות המשותפות.
  • עיבוד רגשי ואינטלקטואלי של קשיים,בעיות ונושאים הקשורים להורים במילוי תפקידם כהורים לילד חריג.
הורים  effie.israel@gmail.com משרדי עמותת אפי - תל אביב  3.2013
מתארגנת קבוצה של הורים לילדים על הספקטרום, בתפקוד גבוה, כיתות ה-ו באזור הגליל העליון: קרית שמונה, מטולה, גולן, מרום הגליל.
 
הורים  גלית, 052-8889841.  באזור הגליל העליון  3.2013
 

בית איזי שפירא

קבוצה למבוגרים שהם אחים, סבים וסבתות, או בני משפחה אחרים, לילדים או בוגרים עם צרכים מיוחדים.
אחים, סבים וסבתות, או בני משפחה אחרים  
מיטל - מזכירת המרכז  
טל' 09-7701222
MeitalR@beitissie.org.il
 
לפרוספקט הקבוצות הקש כאן.
בית איזי שפירא, רחוב איזי שפירא, רעננה 12.2012
ליווי פרטני בסניף תל אביב והמרכז
מרגישים שאתם זקוקים לאוזן קשבת, לפרוק? להתייעץ? לדבר עם מישהו, שילווה אתכם בתקופה המסוימת הזו בשיחות ובהקשבה?
 
סניף קשר תל אביב והמרכז מזמין אתכם, הורים יקרים, לקבל ליווי של סטודנטיות לעבודה סוציאלית, המביאות איתן ידע, ליווי מקצועי ובעיקר הרבה רצון ומוטיבציה להיות כאן בשבילכם.
 
הורים
 
בטלפון  03-5282518 או בדוא"ל
סניף קשר תל אביב 11.2012
 
הורים יקרים,
הילד שלכם נמצא בצומת דרכים במערכת החינוך? עולה לכיתה א? עובר לחטיבה?
עומדים בפני ועדת השמה ומתלבטים איזו מסגרת חינוכית תיתן את המיטב לילדה שלכם? מתלבטים בין שילוב, למסגרת חינוך מיוחד?
מפגש עם בלהה אשר, מומחית בחינוך מיוחד
בתפקידה האחרון ניהלה בלהה את מתי"א חפר שרון, שם עבדה ישירות עם משרד החינוך, עם רשויות מקומיות ואזוריות, עם מנהלי בתי ספר, מחנכים, מורות שילוב, גננות , שירותים פסיכולוגיים, הורים ועוד. בנוסף, הקימה וניהלה מרכז אבחוני טיפולי -משכ"ל הוד השרון, הכשירה מטפלים במסגרות מוגבלות שכלית התפתחותית
ושימשה כמחנכת בבי"ס לחינוך מיוחד. כמו כן, שימשה בלהה כמאבחנת ליקויי למידה, כחלק מאבחון כולל בצוות המרכז להתפתחות הילד.
 
המפגשים יתקיימו בימי רביעי בתיאום מראש, בסניף קשר תל אביב והמרכז.
המפגשים הינם אישיים ויארכו חצי שעה.
 הורים לפרטים נוספים פנו לשרון מישקובסקי בטלפון: 03-5282518  סניף קשר תל אביב והמרכז  3.2012
ליווי רגשי לבני המשפחה המיוחדת

המציאות המורכבת של משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, עשוייה להשפיע על כל החברים במשפחה, על מערכות היחסים בתוכה ועל חיי היומיום שלה.

בני משפחה יקרים,

אנו מציעים לכם מקום וזמן שלכם, בו תקבלו ליווי רגשי ותמיכה אישית או זוגית. כל זאת, מאנשי מקצוע, שהינם מומחים בטיפול ותמיכה רגשית .

הליווי ינתן על ידי עובד חזן, עובד סוציאלי קליני  (M.S.W), פסיכותרפיסט ומומחה במצבי לחץ וטראומה. 
תשלום מסובסד של 200 ש"ח לפגישה 
משפחות

מנהלת סניף קשר תל אביב והמרכז, שרון מישקובסקי. 

טלפון: 03-5274767  מייל:
 בסניף קשר ת"א, רחוב מרכז בעלי המלאכה 40  1.11.12
קב' צילום לאחים באמצעות פוטותראפיה
הקב' תועבר ע"י דודו פריד, מ"נגיעות אור",בעל ניסיון רב בקב' נוער וגישה אישית ערכית של העצמה , מקום לביטוי והכלה באמצעי כל כך מסקרן וייחודי - המצלמה והצילום.
דודו בעצמו, תושב רחובות ואב מיוחד.
 
הקבוצה תפתח ביום ב' 5.11.12 בשעה 16:00, ותתארח במתנ"ס "תקוותנו" רח' הרצל 108 רחובות.
יתקיימו 12 מפגשים בני שעתיים. הקב' מיועדת לאחים לילדים עם צרכים מיוחדים, בגילאי 13-17.
 
אין צורך להצטייד במצלמות - אלא אם לילדכם רצון להשתמש במצלמתו האישית.
הקורס מסובסד, ע"י השותפים שהזכרנו בראשית המייל - ואנו מודים על כך מאוד!!
 
השתתפות עצמית: 250 ש"ח לכל הקורס
 
כפי שתיווכחו, לצד התהליך הקבוצתי התראפי - ילדיכם יזכו לקורס מקצועי ומעניין שיאפשר להם להביא את שיבקשו לבטא בצורה הטובה והראויה ביותר. 
 אחים הרשמה במייל horim.kehila@gmail.com 
 
לשאלות נוספות ניתן לפנות לתמר גבע
 052-5531211
במתנ"ס "תקוותנו" רחהרצל 108 רחובות.  1.11.12
 
מרכז "מפתח" - מרכז פיתוח תקשורת חברתית בקהילהלאתר המרכז.
הדרה - הפרדה - שילוב - הכלה: מצאו את ההבדלים. 4 מפגשים בהנחיית ד"ר חגית גור זיו. ללא תשלום. פרטים נוספים.
הורים  

ד"ר חגית גור זיו, סמינר הקיבוצים.

טלפון: 0543204240

מייל:

haggithgor@gmail.com
מפת"ח ומעורבות קהילתית:
בן גוריון 41 בני ברק (גבול ר"ג)
 1.1.13