שם המוסד להשכלה גבוהה ופרטי התכנית

יצירת קשר

האם יש מימון ביטוח לאומי?  תאריך נכונות
מכינת דרור הינה מכינה לחיים עצמאיים לצעירים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה.
תכנית דרור תל אביב של עמותת גוונים הינה תכנית ליווי והכנה לחיים בוגרים ועצמאיים של צעירים
על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה. מטרת התכנית לאפשר לכל צעיר לזהות ולהכיר את חלומותיו
ושאיפותיו, ולממש את רצונותיו ויכולותיו החברתיים, ההתנהלותיים, הלימודיים והתעסוקתיים.
למידע נוסף הקישו כאן.
dror.tlvu@gmail.com 052-2920265 סיטרין ברק נטע 10.2018
תכנית ״יהלום״: קבלה מיוחדת של מועמדים בעלי אבחון על הרצף האוטיסטי ללימודים לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב
פרויקט יהלום מופעל על ידי דקאנט הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב ומטרתו היא יצירת תשתית אקדמית וחברתית לשילובם של סטודנטים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה, תוך ביסוס תשתית אישית מתאימה המורכבת מתמיכה וסיוע לכל סטודנט על פי צרכיו.
הפרויקט מתמקד בתמיכה וסיוע להסתגלות ולהשתלבות בסביבה האקדמית והחברתית היומיומית, תוך בחינת האפשרות הן למתן התאמות לימודיות והן לליווי אישי על ידי סטודנטים בקמפוס, ובשימת דגש על הקניית מיומנויות וכלים להתמודדות עצמאית בדרך לרכישת השכלה.
במסגרת פרויקט יהלום ישנה גם קבלה מיוחדת, בתנאים מותאמים, למועמדים המאובחנים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה.
 
אופן הקבלה במסגרת המנגנון המותאם:
המעוניינים להתקבל במסגרת זו נדרשים:

  1. לחשב את ציון הקבלה באמצעות מחשבון ציוני הקבלה האוניברסיטאי, כאשר עליהם לעמוד בציוני ההתאמה המיוחדים עבור חוג הלימוד הרלוונטי, המפורטים בטבלה זו. יש לציין שהטבלה מוצגת לצורך התרשמות מסיכויי הקבלה, וייתכן שציונים אלו ישתנו במהלך עונת הרישום.
  2. בנוסף לעמידה בתנאי ציון ההתאמה המיוחד, על המועמד לעמוד בתנאים הנוספים המפורטים בטבלאות הקבלה של החוג המבוקש.
  3. על הפונים העומדים בדרישות לעיל, לפנות לד”ר ליאת סורסקי, בדוא”ל assist@tauex.tau.ac.il, לפני ביצוע ההרשמה בפועל. הפונים יזומנו לריאיון אישי בו תיבדק התאמתם, זאת בהתאם ולצד בירור זכאותם לקבלה בתנאים המותאמים על בסיס מסמכים אותם יציגו הן מהתחום הרפואי, הן מתחומי הרווחה והן מהתחומים האקדמיים.

בהמשך, ולאחר בדיקה מלאה של נתוני המועמד בכללותם, תינתן המלצה לוועדת הקבלה של יחידת הלימוד המבוקשת, לצורך גיבוש ההחלטה הסופית לגבי קבלה או דחייה של המועמד.
 

4.2018

צוות”א – תכנית הנגשת לימודים לצעירים עם מגבלה – קמפוס אוניברסיטת תל אביב.

התכנית מיועדת לצעירים עם מגבלה (פיזית, נפשית, תקשורתית) שאינם מצליחים להתקבל לאקדמיה נוכח החסם של הבחינה הפסיכומטרית. התכנית הוקמה על מנת להנגיש להם את שלב הכניסה ללימודים אקדמיים. תהליך ההנגשה מתבסס על השתתפות בקורסים באוניברסיטה  ב”מעמד מיוחד”, ובליווי וחניכה בנושאים לימודיים וחברתיים. המיזם יתקיים בשנה”ל תשפ”א (2020-2021) בקמפוס אוניברסיטת תל אביב תחת ההדרכה והפיקוח של פרופ’ נאוה רצון. אורך התכנית שנה אקדמית אחת. נדרשת תעודת בגרות מלאה.

מאחורינו 4 שנים של ניסיון בהפעלת התכנית. עד כה 50% מבוגרי התכנית נקלטו בחוגים השונים של אוניברסיטת תל אביב, הראשונים שבהם עתידים לסיים בתשפ”א את לימודי התואר הראשון.

למידע נוסף הקישו כאן.
 

טלפון : 0523053727

מייל shellybar1@tauex.tau.ac.il

כן 15.03.2020
 מכללת עזריאלי ירושלים – מרכז התמיכה לסטודנטים
 מרכז התמיכה לסטודנטים מסייע לסטודנטים עם ליקויי למידה, הפרעות קשב וריכוז, בעלי ליקוים פיזיים או רפואיים, באמצעות השירותים הבאים: 1. הפנייה לאבחונים ללקויי למידה והפרעות קשב. 2. מתן התאמות לבחינות. 3. ייעוץ ותמיכה פרטנית במהלך הלימודים. 4. שירותי ייעוץ פסיכולוגי. 5. חונכות אישית במסגרת תכנית פרח לש”ם. 6. קורס סמסטריאלי של שתי נ”ז בנושא מיומנויות למידה. 7. סדנאות בנושאים שונים כגון: מיומנויות למידה, תכנון וארגון זמן, הכנה יעילה למבחנים, התמודדות עם חרדת בחינות, סדנת תמיכה לחדו”א, סדנת תמיכה באנגלית. 8. שימוש בטכנולוגיות למידה מסייעות. 9. הנחה בשימוש בקורסים מקוונים. 10. תיאום שיעורי עזר לזכאי הביטוח הלאומי. 11. טיפול ואחריות בנושא הנגשה פיזית והנגשת השירות במכללה, ועוד.
 סוזנה וולף – מנהלת מרכז התמיכה ויועצת המכללה טל’: 02-6588031 susanawu@jce.ac.il יש   7.2016
 סמינר הקיבוצים – הכרת והפעלת מדפסת תלת מימד
יש המגדירים את ההדפסה התלת ממדית כמהפכה התעשייתית השלישית. טכנולוגיה זו תשנה את צורת היצור, השיווק והצריכה של מוצרים. כניסה של הטכנולוגיה לתחומים כמו רפואה, אופנה ועוד פותחת פתח למקומות עבודה חדשים. בקורס הזה ניחשף ונכיר את עולם ההדפסה התלת ממדית, נבין איך להתאים את הרעיונות לטכנולוגיה, נלמד איך לבנות ולתכנן באמצעות מחשב- התוכנות שנשתמש בהן אינטואיטיביות וידידותיות למשתמש. 
 7.2016
 AQA
 אסתר צבר טל’: 052-6755124 ester.zabar@aqa.co.il
 אסתר צבר טל’: 052-6755124 ester.zabar@aqa.co.il  יש  7.2016
 IT WORKS
קורס QA תוכנה לאנשים עם מוגבלויות  
 סיגל גוטרזון טל’: 052-5549662 guterzon@netvision.net.il אין  7.2016 
 מכון טראמפ-בית איזי שפירא רעננה
 קורס מידענות עסקית- מכללה עירונית רעננה רח’ קרן היסוד75
 איריס אדטו בירן טל’: 052-6006730 irisadato@gmail.com יש   7.2016
 רשת המתנ”סים קריית אתא -מכללת אתא
 מכללת אתא הינה המכללה העירונית של קרית ללא בגרויות אתא המשרתת את תושבי העיר כמו גם את אוכלוסיית היישובים הסמוכים. המכללה פועלת בתחום השכלת המבוגרים, בפיקוח משרד החינוך, התרבות והספורט – האגף לחינוך מבוגרים וכן בקורסי הכשרה בפיקוח משרד הת.מ.ת. המכללה מוכרת ומאושרת כספק מורשה של משרד הביטחון ומציעה קורסי פרישה למשתחררים. המכללה הינה מרכז לימודי לאוכלוסייה הבוגרת (מגיל 18 ואילך), המגיעה להשלים פערי למידה בתחום השכלת היסוד 10,11,12 שנות לימוד – לתעודת גמר תיכונית (ת.ג.ת.) כמו גם השלמת בגרויות – כל 22 יחידות לימוד החובה והבחירה.
 אורה קורן – מנהלת מכללת אתא טל’: 04-8456712 (שלוחה 2) kiryatat@matnasim.org.il  אין 7.2016 
 המכללה האקדמית אחוה – מערכת סיוע לימודי
 המכללה מציעה לכל סטודנט המעוניין בעזרה לימודית להסתייע בחונכות על-ידי סטודנטים מצטיינים משנים מתקדמות יותר הנותנים שעורי עזר וחונכות קבוצתית. לזכאים מסיבות מיוחדות יינתנו גם שעורים פרטניים.
 עדנה צפריר – יועצת, מרכזת הסיוע הלימודי טל’: 08-8588095 tmicha_limudit@achva.ac.il יש 7.2016 
 המכללה האקדמית צפת – דיקנאט הסטודנטים – היחידה לקידום הסטודנט
 היחידה לקידום הסטודנט היא חלק מפעילותו של משרד דקנאט הסטודנטים. מטרת היחידה היא להעניק תמיכה וייעוץ לסטודנטים בעלי לקות למידה ובעלי צרכים מיוחדים. הסיוע ניתן בסביבה תומכת ובאווירה נעימה המאפשרת לסטודנט לממש את יכולותיו בתחום האקדמי. היחידה עושה זאת תוך מתן שוויון הזדמנויות לסטודנטים בעלי לקויות למידהומתוך אמונה כי התאמה וסיפוק שירותים ייחודיים לאוכלוסייה זו תביא למימוש יכולתם האקדמית.
 ד”ר אביבה לבאן – מנהלת היחידה טל’: 04-6927767 avival@zefat.ac.il  אין 7.2016 
 המכללה האקדמית גליל מערבי – דיקנט הסטודנטים
 דקנט הסטודנטים הינו הזרוע הביצועית של המכללה לקידום ולרווחת הסטודנטים. הדקנט פועל במהלך כל השנה על מנת לסייע לכלל הסטודנטים במכללה להתמודד הן עם האתגרים הלימודיים, והן עם אתגרים אישיים. לשם כך מפעיל הדקנט מערך תמיכה מקיף, הכולל: עידוד למצוינות; שילוב ומעורבות חברתית וקהילתית; מערך סיוע לימודי פרטני וקבוצתי; אבחון וסיוע ללקויי למידה; תמיכה וסיוע כלכלי; תמיכה וליווי רגשי ואישי; סיוע לבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים; פתרונות דיור; סיוע למשרתים במילואים ולאימהות חד-הוריות; חיי קמפוס ועוד.
 אמיר הרפז – דיקן הסטודנטים טל’: 1-800-50-11-50 AmirH@wgalil.ac.il יש   7.2016
 המכללה האקדמית הרצוג – מרכז תמיכה לסטודנט
 מרכז התמיכה הוקם על מנת לסייע לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים להצליח בלימודיהם האקדמיים במכללה. שירותי המרכז יינתנו לקהל הסטודנטים עם הצרכים המיוחדים השונים, כגון: סטודנטים עם לקויות למידה, קשיים רגשיים, לקויות חושים, מגבלות פיזיות ובריאותיות ועולים חדשים.
 קמפוס אלון שבות: הדס קמפוס מגדל עז: רות טל’: 02-9937333 hadasdu@gmail.com  אין  7.2016
 אורנים – המכללה האקדמית לחינוך – מרכז קשת
 במכללת אורנים פועל מרכז קשת – מרכז תמיכה לסטודנטים בעלי צרכים מיוחדים. המרכז מעניק שירותים מגוונים, המאפשרים לסטודנט בעל בצרכים המיוחדים לצלוח את לימודיו ובהמשך להשתלב בעולם התעסוקה.
 כרמית שלו-לייפר – מנהלת מרכז קשת טל’: 04-9539641 carmit_sh@oranim.ac.il אין  7.2016 
 האוניברסיטה הפתוחה רעננה – דיקן הסטודנטים – סיוע לסטודנטים עם מוגבלות
 האוניברסיטה הפתוחה מגישה סיוע לסטודנטים שמסיבות בריאותיות, פיסיות או אחרות זקוקים לתנאי לימוד מיוחדים.
 דנה כספי-צחור – ראש מדור נגישות טל’: 09-7781501 nagish@openu.ac.il
אין  7.2016 
 המרכז האקדמי ויצו חיפה – דיקן הסטודנטים
 דיקן הסטודנטים פועל לרווחת הסטודנטים במישור האישי, חברתי- תרבותי, תוך קיום קשר הדוק עם הגופים האקדמיים והמנהליים של המכללה.
 רחל אופנהיים – דיקן הסטודנטים טל’: 04-8562508 rachel@wizodzn.ac.il אין  7.2016 
 המכללה האקדמית כנרת – ייעוץ והכוונה ללקויי למידה ולבעלי לקות רפואית
 לסטודנט החש בקשיים לימודיים מחמת ליקוי למידה או הפרעות קשב או לקויות רפואיות ומעוניין להתייעץ בנושא אבחון וטיפול מתאים עומדת האפשרות לקבל סיוע והכוונה מהיועצת ללקויי למידה. סטודנטים מאובחנים כלקויי למידה או בעלי לקויות רפואיות (בכפוף לאישורים רפואיים) זכאים לקבל התאמות בדרכי ההיבחנות, סיוע לימודי על ידי חונכויות, תמיכה רגשית ומפגשים כאמור עם היועצת במכללה לתחום ליקויי למידה.
 שמולי כהן – יועצת לליקויי למידה טל’: 04-6653615 shmuela@kinneret.ac.il אין   7.2016
 מכללת אפקה – דקאנט הסטודנטים
 דקאנט הסטודנטים הינו הגוף הפועל לרווחתם של סטודנטים בעלי צרכים מיוחדים. הדקאנט מעניק שירותי תמיכה, תיווך, ייעוץ וסיוע באמצעות שירותים מגוונים, כגון: סיוע בקבלת תנאי בחינה מותאמים, קבוצות תמיכה, חונכות אקדמית, עזרים טכנולוגיים ועוד.
 קרן גולומבוביץ טל’: 03-7688725
 kereng@afeka.ac.il
אין   7.2016
 המכללה למנהל – המרכז לנגישות אקדמית
המסלול האקדמי המכללה למינהל מפעיל מרכז לנגישות אקדמית המיועד לסייע לסטודנטים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה ולסטודנטים עם מוגבלות פיזית, חושית או נפשית. מטרת המרכז להפוך את חוויית הלימודים לנגישה ולסייע לסטודנטים לסיים את התואר בהצלחה.

יהודית נשרי מקוב, רכזת לקויי למידה טל’: 03-9634046

 Lemida@colman.ac.il
 יש 7.2016 
 מכללת ספיר – משרד דיקן הסטודנטיים
 משרד דיקן הסטודנטים מופקד על המערכת שבאה לסייע לרווחתם של תלמידי המכללה. המשרד מעניק סיוע בכל ההיבטים המקיפים את עולמו של הסטודנט במהלך הלימודים, בעיקר בנושאים לא אקדמיים. וזאת במטרה להציע לסטודנט סביבה לימודית נעימה וידידותית, מערכת סיוע עניפה במגוון תחומים ולצרף להשכלה ולמקצוע הנרכשים במהלך הלימודים גם חוויה אישית מהנה. המשרד פועל כדי לאפשר לסטודנט למצות את מלוא הפוטנציאל ללמידה מעשירה ולהשתלבות בכלל הפעילויות הנערכות בקמפוס.
 אלון גייר – דיקן הסטודנטים טל’: 077-9802368
dikansapir@sapir.ac.il
 אין 7.2016 
מכללת לוינסקי לחינוך – מרכז מית”ר
מרכז מית”ר (מרכז ייעוץ ותמיכה רב תחומי) הוא חלק ממערך התמיכה בסטודנטים הזקוקים להנגשה אקדמית, אנושית ופיזית (בשל לקות למידה, לקות קשב, לקות חושית, לקות מוטורית, מגבלה נפשית, מחלות כרוניות ועוד). המרכז כפוף למשרד דקאנית הסטודנטים, והוא מעניק לסטודנטים ייעוץ, תמיכה, הכוונה וליווי מקצועי. המרכז פועל מתוך אמונה ביכולתם של סטודנטים אלה למצות את הפוטנציאל הטמון בהם.
 ד”ר רותי רון – ראש המרכז טל’: 03-6901509
ruthr@levinsky.ac.il
אין  7.2016 
 האוניברסיטה העברית בירושלים – יחידת הנגישות
 שירותי התמיכה לנגישות אקדמית הקיימים במכללה נועדו להפוך את הלימודים האקדמיים לנגישים עבור אוכלוסיות מגוונות של סטודנטים בעלי צרכים ייחודיים ומתוך תפיסה כוללת במתן הזדמנות למימוש הזכות הבסיסית לרכישת השכלה גבוהה. אוכלוסיות אלו כוללות סטודנטים עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז, סטודנטים עם מוגבלות פיזית (מחלות כרוניות או נכות), חושית (לקות שמיעה או ראייה), או נפשית.
 לילך קלי גלעד – רכזת נגישות במנהל סטודנטים טל’: 03-6803324
lilachka@mta.ac.il 
 אין 7.2016 
 האוניברסיטה העברית בירושלים – יחידת הנגישות
 האוניברסיטה העברית מחויבת לתת את התנאים המתאימים ואת המענה הנדרש לכל סטודנט על מנת לאפשר לו לסיים את לימודיו תוך מיצוי יכולותיו באופן מלא. מטרת היחידה היא לספק לסטודנטים עם מוגבלות הזדמנות שווה ליהנות מכל השירותים, התכניות והפעילויות באוניברסיטה. במסגרת פעילות היחידה ניתן לקבל מידע וסיוע בכל הנוגע לזכויות סטודנטים עם מוגבלות באוניברסיטה ומחוצה לה.
 אסיה חנימוב -רכזת נגישות טל’: 5880118- 02 (קמפוס הר הצופים) 02-5494982 (קמפוס ספרא)
Negishut@savion.huji.ac.il 
אין  7.2016 
 אוניברסיטת בן גוריון בנגב – השכלה אקדמית נתמכת

 

מטרת התוכנית היא לתת לסטודנט עם מגבלה נפשית מענה ולאפשר לו לסיים את לימודיו בהצלחה. תוכנית מסוג זה מקנה אמצעים לחיזוק מיומנויות למידה בסיסיות ותמיכה מקצועית בהתנהלות בסביבה אקדמית, ובנוסף היא מאפשרת גישה למקורות תרבות, פנאי ותעסוקה המצויים בסביבת הלמידה.
השירות ביחידה ניתן באמצעות חונכות ומתמקד בייעוץ כללי בנושא אסטרטגיות למידה והתאמות ללמידה, תמיכה ומידע לגבי שירותי שיקום בקהילה.
התוכנית אינה כוללת סיוע בשכר. כל סטודנט המשתתף בתוכנית, מקבל ליווי של חונך במשך ארבע שעות שבועיות.
החונך מהווה עמית, אוזן קשבת ומודל להתנהגות בין אישית.
 יעל פיינטוך טל’: 052-7560470
Nathan.bgu@gmail.com 
אין  7.2016 
 הטכניון – קמפוס פתוח לכולם
 הטכניון הנו החלוץ בקרב האוניברסיטאות בארץ וגופים ציבוריים אחרים, שיזם שנות השמונים תכנית כוללת להנגשה פיזית של הקמפוס עבור אנשים עם מוגבלות ויישם חלק ניכר ממנה. עקרונות הבסיס של תכנית ההנגשה גובשו מתוך תפיסת שוויון זכויות וראיית הקמפוס כמשרת לא רק סטודנטים כי אם גם את המועסקים בו – אנשי הסגל המנהלי והסגל האקדמי – תפיסה שהקדימה את זמנה.
 התאמות מיוחדות, תיווך, חונכות, תמיכה רגשית וסיוע אחר: שרה קציר – ראש היחידה לקידום סטודנטים טל’: 04-8294110 04-8294546 04-8294112
 ksara@tx.technion.ac.il
יש   7.2016
 עמותת גוונים – מכינת כנפיים שדרות
 מכינת כנפיים הינה תוכנית שפותחה במיוחד עבור צעירים בעלי מוגבלויות פיזיות ו\או חושיות. בוגרי מסגרות חינוך אשר מעוניינים להשתלב בקהילה, להתנדב לשירות לאומי אזרחי או צבאי ולהתקדם בתחום הקריירה ולהוביל עצמם להצלחה ולתמונת העתיד בה הם בוחרים.
 טל’: אורנית 054-6689012 רותם 054-672-2738
info@gvanim.org.il 
אין  7.2016 
 מכללת קיי – האקדמיה החברתית

 

בשנה הראשונה הקורסים המוצעים הם: חינוך חברתי מיני, צילום, תקשורת וירטואלית (סקייפ, פייסבוק, מייל, משחקי רשת, אייפד וטלפון נייד), סנגור עצמי (הכרת הלקות, יתרונות וחסרונות אישיים, זיהוי בעיות ופתרונן), עולם הרגשות (קיים שימוש ב PBL – למידה מבוססת פרויקטים), מיומנויות שיח, עבודת חקר, עולם העבודה (הכרת אפשרויות תעסוקתיות והשכלתיות, הכרת אפשרויות לימוד, מיומנויות ראיון עבודה, כתיבת קורות חיים, התנהגות בעבודה, הרגלי עבודה, משכורת).
בשנה השנייה נלמדים הקורסים הבאים: קולנוע (שימוש בסרטים להבנת תהליכים חברתיים), ניהול קונפליקטים באמצעות סיפרותרפיה, תכונות אופי, אומנות חזותית (תיאוריה וסדנא), סדנת RGRM, פעילות על מיומנויות חברתיות בקבוצה, עזרה ראשונה וקורס בריאות (ספורט+תזונה).
בשנה השלישית לומדים שני קורסים מקצועיים בתחומי המחשבים על ידי מרצים מטעם “מכללת עתיד”.
 ד”ר ניצן כהן – ראש ההתמחות בחינוך מיוחד, מרכזת התכנית טל’: 054-4909128
cohennit@gmail.com 
אין  7.2016 
 סמינר הקיבוצים – צילום ועריכת וידאו
מטרות ההכשרה: הכשרה מקצועית בצילום ובעריכת וידאו, הקניית מיומנויות, פיתוח מסוגלות אישית תעסוקתית והשלמת ידע.
המרכז לאוכלוסיות מיוחדות -מרים דיליאן, ראש המרכז טל’: 03-6902268
 miriam.dilian@smkb.ac.il
אין   7.2016
מכללת בית ברל – תוכנית מידענות וספרנות ואופטיקה
התכנית למידע וספרנות מכשירה מומחי מידע אשר ישתלבו במגוון תפקידים מקצועיים בספריות אקדמיות, במרכזי מידע ובספריות ומרכזי משאבים במערכת החינוך. התכנית אקדמית, מדגישה את העשייה מקצועית בעולם המידע והספרנות.
מרכז תמיכה לסטודנטים עם ליקויי למידה ועם מוגבלות טל’: 09-7476395
מרכז תמיכה לסטודנטים עם ליקויי למידה ועם מוגבלות טל’: 09-7476395  
 אין 7.2016 
אוניברסיטת תל אביב – תוכנית דרור
 גילי לייבוביץ טל’: 054-4420415 נאווה פלג טל’: 054-5439311
MASA.TLVU@gmail.com
אין  7.2016 
 אוניברסיטת בר אילן – היחידה למעורבות חברתית
 היחידה למעורבות חברתית ע”ש סיביל ויגדור פועלת במסגרת לשכת דיקן הסטודנטים. הנחת היסוד של היחידה היא כי השכלה בכלל והשכלה אקדמית בפרט, הינה מכשיר למוביליות חברתית, שתביא לצמצום הפערים בחברה ולהעצמתן של אוכלוסיות חלשות. היחידה מעניקה חונכות, שיעורי עזר, יעוץ, ליווי והכוונה אקדמית, ובמקרים מסויימים משמשת גורם מתווך בין קשיי הסטודנט לדרישות האקדמיה.
היחידה למעורבות חברתית טל’: 03-5318491
 Meoravut.Unit@mail.biu.ac.il
כן  7.2016 
בית אקשטיין – תוכנית כפיר

חולם על תואר אקדמי?

בתוכנית “כפיר” בקריה האקדמית אונו, תוכל ללמוד תואר במנהל עסקים עם מערך תמיכה מקצועי ומונגש לאנשים מהמגוון האוטיסטי.

התואר במנהל עסקים מאפשר בחירת התמחות באחד מהתחומים הבאים: מערכות מידע, מימון ושוק ההון, חשבונאות או נדל”ן.

מערך התמיכה של תוכנית “כפיר” כולל:

פריסת תוכנית הלימודים, ליווי אישי, קבוצות תירגול קטנות, חונכות אקדמית, סדנת כישורים אקדמיים והתאמות ללמידה ולהיבחנות.
קישור לסרטון מידע על התוכנית:

https://youtu.be/7T0EBJIDzRE

 

לפרטים נוספים: אורית קסל 050-3055730 orit.ka@ono.ac.il

רונית רונן מן טל’: 054-2162468 ronit.ronen.man@gmail.com
כן  7.2016 
המכללה האקדמית לחינוך ע”ש דוד ילין – הכשרת מרכזי מקרה (מנהלי טיפול) ללקויות תקשורת בתפקוד גבוה.
• אפיונים רפואיים, קוגניטיביים ורגשיים של תסמונת אספרגר ולקויות דומות על
הרצף;
• סוגיות באבחון;
• מאבחון עד טיפול – קבלת החלטות, תיאום וליווי של הילד ושל המשפחה;
• הילד במערכות טיפוליות וחינוכיות – תיווך וקידום;
• המערכת והמודל הבית ספרי לשילוב ילדים בעלי תסמונת אספרגר;
• למידת כישורים שפתיים, חברתיים והסתגלותיים;
• התמודדות עם קשיים נלווים – התנהגויות, קשיים מוטוריים ותחושתיים וקשיים
נוספים;
• הילד עם תסמונת אספרגר ומשפחתו: שלבים בהתפתחות; מעגל החיים במשפחה;
ליווי מקצועי של המשפחה;
• שיטות ואסטרטגיות בריכוז ובתיאום הטיפול במקרה.
למידע נוסף עברו לברושור מכאן. 
יעל להמן – מרכזת טל’: 050-2117530 lehman@zahav.net.il  כן 7.2016 
אוניברסיטת אריאל בשומרון – תכנית ייחודית לשילוב סטודנטים עם אוטיזם בתפקוד גבוה בלימודים אקדמיים. מטרות התכנית הינן מתן שוויון הזדמנויות לרכישת השכלה גבוהה, הנגשת הלימודים ושילוב חברתי, תוך הקניית כלים ומיומנויות להתמודדות עצמאית והדרכות המועברות על ידי עמותת אפי. התוכנית מופעלת על ידי מרכז השירות לסטודנט, ובחסות אקדמית של המחלקה להפרעות בתקשורת, בראשותה של ד”ר אסתר בן יצחק. 
פרטים נוספים ב פרוספקט התוכנית.
צפו בנאום המרגש של רז רובס, חניכה בתכנית השילוב

שי גלבוע- רכז אוכלוסיות ייחודיות, מרכז שירות לסטודנט, מספר טלפון: 03-9066660, דוא”ל: shaigi@ariel.ac.il 01.2015 
מרכז בולבי – המרכז לטיפול ולחינוך בעזרת בעלי חיים
תוכנית שיקום והכשרה מקצועית לבוגרים בעלי צרכים מיוחדים. התכנית נועדה להכשיר בוגרים בעלי צרכים מיוחדים למקצוע ” מסייע  בפעילויות חינוך ושיקום בעזרת בעלי חיים” וכן לעזור להם לטפח מיומנויות הנדרשות לתפקוד היומיומי, מציאת תעסוקה, השתלבות בשוק העבודה, וכן להיטמעות בקהילה.  
לפרטים נא לפנות לציפי במרכז בולבי בטלפון 03-6446115  
או במייל info@bowlby.co.il.
 15.10.13
 

שיעורים פרטיים לתלמידים וסטודנטים על ידי מורה בעל ניסיון, בקשת האוטיסטית בעצמו.

התמחות במדעי הרוח, ובעזרה בתיווך ובהתארגנות.

אפשרות ללמידה בבית התלמיד. מחירים נוחים. שיעור ראשון חינם.

אזור תל-אביב והמרכז…

כמו כן תרגומים מאנגלית ומצרפתית.

רונן: 0527277148.

 —