במסגרת ייעודה, עמותת אפי – אספרגר ישראל עוזרת לאנשים עם תסמונת אספרגר להשתלב בחיים נורמטיביים. כחלק מכך ולאור האמור לעיל, החליטה העמותה להקים מרכז זוגיות אשר ייתן שירותי ייעוץ והכוונה לבנים ולבנות.

מרכז ההכוונה והייעוץ לזוגיות של עמותת אפי – אספרגר ישראל ייתן שירותי ייעוץ והכוונה לבנים ולבנות, באופן פרטני וקבוצתי. המרכז יאגד מידע על שירותים שונים ויפעל לדיאלוג עם נותני שירות לשם הקמת שירותים מתאימים בתחום זה. המרכז יספק הדרכות לגופים הנותנים שירות בתחומי הזוגיות אך חסרים ידע אודות אוכלוסיית האנשים עם אספרגר.

השירותים המרכזיים הניתנים הינם:

  • ייעוץ אישי נועד למי שמעוניין בזוגיות אך מתקשה להשיג זאת, אך גם למי שאינו בטוח מה הוא רוצה בתחום הזוגיות. הייעוץ מורכבת מ1-4 פגישות ונועד לבירור צרכים ורצונות בתחום הזוגיות.
  • בתהליך אישי אנו מציעים סדרה של כ-6-18 מפגשים אישיים. תהליך אישי נועד למי שנמצא מתאים לעבודה ממוקדת בתחום הנוגע לזוגיות. תהליך אישי אינו טיפול זוגי או טיפול פסיכולוגי אלא ליווי ממוקד לשואפים לזוגיות ונתקלים בקשיים לאורך הדרך.
  • תהליך קבוצתי מתאים למי שמוכן להיות חלק מקבוצה לספר על עצמו ולשמוע מחוויותיהם של אחרים. בתהליך קבוצתי אנו עוסקים בנושא הזוגיות ובתרגול קישורים הנדרשים לשם קשר זוגי.
  • פגישת ייעוץ אישי להורים/בני משפחה נועדה לתת מקום להורים החושבים על תחום הזוגיות בחיי ילדיהם, אך ילדיהם אינם מעוניינים בסיוע ישיר בנושא, או מבקשים סיוע במקביל לבניהם ובנותיהם.
  • ערבי עיון וסדנאות להורים
  • הדרכות לגופים המשלבים אנשים המאובחנים עם אספרגר ונושא הזוגיות רלוונטי עבורם

כיום, בסוף 2019, לאחר קרוב ל-5 שנות פעילות, אין לנו ספק כי הזוגיות והשאיפה אליה ראויות לתמיכה ולמענה מקצועי רציני. וכי יש פירות למי שמציב לעצמו מטרות בתחום הזוגי ופועל להשגתן.

החזון שלנו הוא להקים שירותים מותאמי לקוח, בהם הלקוחות מתווים את המטרות ואנו מייעצים ותומכים בהם לאורך הדרך…

ניתן לפנות במייל: effie.couple.project@gmail.com או בטלפון: 03-5446046, או בווטסאפ למספר 0587197876