במסגרת ייעודה, עמותת אפי – אספרגר ישראל מסייעת לאנשים עם תסמונת אספרגר ואוטיזם בתפקוד גבוה להשתלב בחיים נורמטיביים. בתוך כך הרחבנו את המרכז לזוגיות והוספנו קליניקה לטיפול ריגשי/פסיכולוגי לאנשים עם אספרגר ולבני משפחותיהם.

הקליניקה והמרכז לזוגיות מציעים שירותי טיפול וייעוץ באופן פרטני וקבוצתי, כמו גם הדרכות לגופים הנותנים שירות בתחומי הזוגיות אך חסרים ידע אודות אוכלוסיית האנשים עם אספרגר.

השירותים המרכזיים הניתנים בקליניקה המורחבת:

  • טיפול רגשי – ניתן על ידי אנשי מקצוע המתמחים בעבודה עם אנשים עם אספרגר. בטיפול ניתן דגש על חרדות, קשיים בתקשורת בין אישית, בדידות חברתית וכו’.
  •  זוגיות בתהליך אישי – מציע סדרה של 6-18 מפגשים אישיים. תהליך אישי נועד למי שנמצא מתאים לעבודה ממוקדת בתחום הנוגע לזוגיות. תהליך אישי אינו טיפול זוגי או טיפול פסיכולוגי אלא ליווי ממוקד לשואפים לזוגיות ונתקלים בקשיים לאורך הדרך.
  • זוגיות בתהליך קבוצתי  מתאים למי שרוצה לקחת חלק בקבוצה לשתף בניסיונו ולשמוע מחוויותיהם של אחרים. בתהליך קבוצתי אנו עוסקים בנושא הזוגיות ובתרגול קישורים הנדרשים לשם קשר זוגי.
  • ייעוץ אישי להורים/בני משפחה – מאפשר מקום להורים להתייעץ אודות היחסים שלהם עם ילדיהם הבוגרים, בכלל, ובתחום הזוגיות של ילדיהם, בפרט, במקרים בהם הילדים אינם מעוניינים בסיוע ישיר בנושא, או מבקשים סיוע במקביל לבניהם ובנותיהם.
  • סדנאות להורים – קבוצות הדרכה להורים ללמידה משותפת ושיח אודות האתגרים העומדים בפניהם: נפרדות, עצמאות, יחסים בתוך המשפחה ועוד.
  • הדרכות לגופים המשלבים אנשים המאובחנים עם אספרגר

כיום, עם חלוף שנים רבות וניסיון עשיר הממוקד באנשים עם אספרגר ואוטיזם בתפקוד גבוה, אנו שמחים להיות מרכז מקצועי הנותן מענה נפשי רב מימדי לאנשים עם אספרגר ולבני משפחותיהם. 

לפרטים והרשמה:  ידידיה זומר, מנהל הקליניקה והמרכז לזוגיות

סדנת הורים – תשלום מוזל
https://secure.cardcom.solutions/e/xZJ1

סדנת הורים
https://secure.cardcom.solutions/e/xZ25

פגישת יעוץ
https://secure.cardcom.solutions/e/xuAc

פגישת ייעוץ – למי שאינם חברי עמותה – 400 ש”ח
https://secure.cardcom.solutions/e/xGss

במייל zugiut.effie@asperger.org.il 

בטלפון: 03-5446046,  או בווטסאפ: 0545430191